JAK DZIAŁA UBER?

JAK DZIAŁA UBER?

Uber to popularna aplikacja łącząca potrzeby kierowców i pasażerów. Jest to nowoczesna wersja tradycyjnych taksówek. Dziś działa ona w większości dużych miast w Polsce. Jak z niej korzystać?

 

UBER DLA PASAŻERÓW

Chcesz przejechać Uberem? Nic prostszego! Wystarczy pobrać aplikację. Pasażer chcący zamówić przejazd zaznacza swoją lokalizację, wybiera punkt docelowy i czeka na kierowcę. Zazwyczaj w ciągu kilku sekund przydzielony mu zostaje kierowca, którego lokalizację może obserwować na mapie. Dzięki temu wie dokładnie, kiedy kierowca zjawi się na miejscu. Przed rozpoczęciem kursu pasażer ma do wyboru kilka różnych rodzajów aut, do których przypisane są konkretne ceny. Dokładna opłata za przejazd znana jest jeszcze przed jego zrealizowaniem. W aplikacji dostępne są wszelkie informacje o kierowcy i aucie, jakim jedzie, w tym: imię kierowcy, kolor i marka samochodu, a także tablice rejestracyjne. Dzięki temu przejazd Uberem jest bezpieczny i wygodny. Istnieje kilka różnych metod płatności. Należą do nich: płatność przez aplikację, płatność gotówką, kartą, kontem Android Pay czy poprzez PayPal. Po przyjeździe na miejsce, pasażer może wystawić ocenę kierującemu oraz ocenić jakość przejazdu. Istnieje także możliwość pozostawienia napiwku.

 

UBER DLA KIEROWCÓW

Aby zostać kierowcą Ubera należy mieć skończone 20 lat. Pierwszym krokiem jest rejestracja online. Następnie należy przesłać konieczne dokumenty, czyli m.in.: ważny dowód tożsamości, ważne prawo jazdy, zaświadczenie o niekaralności czy potwierdzenie poddania się kontroli medycznej i psychologicznej. Auto musi spełniać określone wymogi. W większości miast w Polsce model musi pochodzić z co najmniej 2002 roku. Musi mieć także dobry stan techniczny. Nie ma konieczności posiadania własnego samochodu. Osoby chcące jeździć jako kierowcy Ubera muszą uzyskać odpowiednią licencję. Po przejściu każdego z tych kroków mogą rozpocząć pracę. Pomoże im w tym aplikacja Uber Driver, dzięki której będą znajdowali i realizowali kursy.

 

Uber jest coraz popularniejszą aplikacją. W Polsce pojawił się już w 2013 roku, jednak to teraz jest o nim najgłośniej. Aplikacja jest wygodniejszą i bezpieczniejszą alternatywą dla tradycyjnych taksówek.

< Wstecz

Dołącz do nas!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.