POZNAJ UBERA, BOLTA I FREE NOW

POZNAJ UBERA, BOLTA I FREE NOW

Czy słyszałeś już o tych aplikacjach? Łączą one potrzeby kierowców i pasażerów! Zasady ich działania są bardzo proste. Teoretycznie są one do siebie podobne, jednak jest między nimi parę różnic. Na czym dokładnie polegają?

 

Aplikacje typu Uber, Bolt czy Free Now działają w prosty sposób. Osoba potrzebująca transportu wpisuje w aplikacji swoją lokalizację i adres, do którego chce dotrzeć. Aplikacja informuje zarejestrowanych w niej kierowców o nowym zgłoszeniu, a ci akceptują dany kurs. Program automatycznie oblicza czas przejazdu oraz jego cenę. Pasażerowie mogą na bieżąco śledzić dokładną lokalizację auta.

 

UBER

Aplikacja pojawiła się w Polsce w 2013 roku i była pierwszą tego typu dostępną aplikacją w naszym kraju. Od tego czasu działalność Ubera w Polsce znacznie się poszerzyła i aktualnie jest on dostępny w większości dużych miast, m.in.: w Warszawie, Łodzi, Poznaniu, Krakowie czy Gdańsku. Aplikacja stosuje preautoryzację opłaty. Oznacza to, że w momencie zamówienia przejazdu odpowiednia kwota zostaje zablokowana na Twoim koncie bankowym. Istnieją także inne metody płatności, np. płatność gotówką, kontem Android Pay lub poprzez PayPal. Po przejeździe zarówno kierowca jak i pasażer mogą wystawić sobie wzajemne oceny oraz dodać opinie. Aby zostać kierowcą Ubera wystarczy zarejestrować się online, przesłać odpowiednie dokumenty oraz uzyskać licencje. Kierowcami mogą zostać osoby powyżej 20. roku życia. Kierowcy pracują używając aplikacji Uber Driver. Dzięki niej odnajdują na mapie najbliższe kursy i kontaktują się z pasażerem.

 

BOLT

Bolt (a wcześniej Taxify) to aplikacja działająca na takich zasadach jak Uber. W Polsce pojawił się w 2017 roku. Aktualnie działa w 38 miastach w naszym kraju, m.in. w: Trójmieście, Elblągu, Olsztynie, Warszawie, Wrocławiu, Legnicy, Opolu, Poznaniu czy Kielcach. Płatność za przejazd pobierana jest bezpośrednio z Twojej karty bankowej. Istnieje także możliwość płatności gotówką. Podobnie jak w przypadku Ubera, aby zostać kierowcą należy mieć ukończone 20 lat.

 

FREE NOW

Działanie tej aplikacji jest częściowo zbliżone do Ubera i Bolta, ale jest między nimi kilka różnić. W przypadku Free Now pasażer przejeżdża pojazdem oznakowanym nazwą aplikacji i trasę pokonuje z licencjonowanym taksówkarzem. W Polsce aplikacja dostępna jest od 2013 roku. Początkowo działała pod nazwą MyTaxi. Free Now działa m.in. w: Krakowie, Trójmieście, Warszawie, Katowicach i Poznaniu. Aplikacja posiada opcję Free Now Match, która pozwala zaoszczędzić do nawet 50% na jednym kursie. Jest to możliwość odbycia przejazdu z inną, nieznaną osobą, która jedzie w tym samym kierunku i podzielenia kosztów. Płatności odbywają się w ten sam sposób co w Uberze i Bolcie. Kierowcy chcący pracować w free Now muszą mieć licencje taksówkarza.

 

Popularność aplikacji tego typu coraz szybciej rośnie. Przejazdy dostępne są w wielu miastach w Polsce, a ich lista ciągle rośnie. Także liczba kierowców jest coraz większa, dzięki czemu na przejazd czeka się znacznie krócej. Jest to wygodna forma zarówno dla pasażerów, jak i dla kierowców.

< Wstecz

Dołącz do nas!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.